KOUČINK

Potřebujete-li nalézt cíl, vyřešit problém, zorientovat se v aktuální situaci, jednou z velmi efektivních možností je koučování.

 

Metoda, která nepotlačuje ego, sebevědomí, kreativitu, ale naopak rozvíjí a podporuje. Ve chvíli, kdy nechcete „dobré" rady svého okolí či moudrých knih, ale potřebujete si najít řešení sami.

Když standardní postupy nezabírají a hledáte funkční, jiné a nestandardní, tak tehdy je nejlepší chvíle využít koučování.

Kouč je odborníkem na proces, na vytváření myšlenkového prostoru, na to, aby věřil, že nejlepší způsob si najdete vy sami, a věří, že to dokážete. Působí jako katalyzátor, který spustí váš vlastní proces hledání řešení, ale sám do něj aktivně nevstupuje.

 

Koučování je v současnosti považováno za nejefektivnější metodu pro rozvoj, pro vedení lidí, pro řešení problémů. Jeho jedinou, ale důležitou podmínkou je, že koučovaný chce danou situaci řešit. Protože pokud chce, tak řešení najde i zrealizuje. Jen je někdy limitován stresem, časem, nedostatkem koncentrace, přemírou práce a zodpovědností, limitovaným pohledem na danou situaci apod. A kouč společně s klientem odstraňuje tyto potíže a vytváří prostor, který koučovaný využije pro samotné řešení.

Cílem je zlepšovat vnímání reality, posilovat odpovědnost a víru v sebe sama. Je to zkrátka mnohem víc než jednorázová rada vztahující se k jedné konkrétní situaci

©2017 BY I AM COACH S.R.O.

August 27, 2018

February 20, 2018

January 2, 2018

Please reload